بلاگ

۵ ویژگی مهم یک ایمیل خوش‌آمدگویی کدامند؟

یک ایمیل خوش‌آمدگویی موفق، قادر به تولید ۳ برابر درآمد بیشتر برای کسب‌و‌‌کارتان است. از این رو اولین ایمیل‌هایی که برای مشترکین جدید می‌فرستید، از اهمیت بسزایی برخوردارند. اما وجوه تمایز یک مجموعه ایمیل خوش‌آمدگویی با عملکرد بالا از یک مجموعه معمولی کدامند؟

در این مقاله به بررسی ۵ موردی خواهیم پرداخت که باید هنگام ایجاد مجموعه ایمیل‌های خوش‌آمدگویی درنظر داشته باشید:

 

  • سرعت‌عمل بالایی داشته باشید
  • ایمیل‌هایتان را شخصی‌سازی کنید
  • عنوان‌ ایمیل را واضح و جذاب کنید
  • پیشنهاد تخفیف یا هدیه رایگان بدهید
  • انتظارات‌تان را مشخص کنید

 

در ادامه بهترین نمونه‌ ایمیل‌های خوش‌آمدگویی از برند‌های برتر را در اختیارتان قرار خواهیم داد که می‌توانید با الهام گرفتن از آنها، جذابیت ایمیل‌های خوش‌آمدگویی خود را بیشتر کنید.

 

  1. سرعت‌عمل بالایی داشته باشید

اولین ایمیل خوش‌آمدگویی را به‌محض ثبت‌نام کاربر و دقیقاً زمانی‌که تعامل در بالاترین حد ممکن است، ارسال کنید. به گفته نیل پاتل، تقریباً سه چهارم مصرف‌کنندگان به‌محض عضویت، انتظار دریافت یک ایمیل خوش‌آمدگویی را دارند و این لحظه، فرصت نادری است که می‌توان از آن برای ارسال اولین ایمیل به مشترکی که از تعامل بالایی برخوردار است و انتظاراتی نیز دارد، استفاده کرد.

وقتی کاربر جدید فوراً اولین ایمیل خوش‌آمدگویی‌تان را دریافت می‌کند، خیالش بابت ثبت‌نام موفق و امکان شروع یک ارتباط قوی و خوب با برندتان راحت می‌شود. اما درصورت عدم برقراری ارتباط سریع با کاربر، حس و حالی که او هنگام عضویت در لیست ایمیل‌تان داشت را از بین خواهید برد.

به‌عنوان مثال، ایمیل زیر از Jetstar بلافاصله پس از ثبت‌نام ارسال می‌شود و به مشترکین جدید این فرصت را می‌دهد تا با برند تجاری آنها آشنا شده و جزء اولین افرادی باشند که به تخفیف‌های ویژه دسترسی دارند.

 

ایمیل خوش آمد گویی

 

  1. ایمیل‌هایتان را شخصی‌سازی کنید

شخصی‌سازی در عصر ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، بنابراین نباید به انجام اقدامات پیش‌پا‌افتاده‌‌ مانند ذکر نام کاربر در ایمیل کفایت کنید.

هنگام ثبت‌نام، از مشتری بخواهید که به‌غیر از ایمیل یا نام، اطلاعاتی مانند کد پستی یا تاریخ تولدش را نیز وارد کند. بعداً می‌توانید از این اطلاعات، برای شخصی‌سازی هرچه بیشتر ایمیل‌های خوش‌آمدگویی‌تان استفاده کنید. اگر نمی‌خواهید هنگام ثبت‌نام اطلاعات کاربر را بگیرید، در ایمیل‌های خوش‌آمدگویی از کاربر درخواست کنید تا این اطلاعات را وارد کند. برای نمونه می‌توانید از مخاطب سوال پرسیده و بر اساس پاسخ او، مسیر شخصی‌سازی‌شده‌ای ایجاد کنید.

در تصویر زیر، نحوه استفاده Airbnb از یکی از ایمیل‌های خوش‌آمدگویی برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مشترکین جدید را مشاهده می‌کنید.

 

ایر بی‌ان‌بی

 

هر اطلاعات اضافه‌ای که در مورد مخاطبین خود جمع‌آوری می‌کنید، در تقسیم‌بندی آنها و ارائه محتوای مرتبط‌تر برای کمپین‌های بازاریابی آینده مفید خواهد بود.

 

  1. عنوان‌ ایمیل را واضح و جذاب کنید

ایمیل‌های خوش‌آمدگویی باید به‌راحتی تشخیص داده شوند، اما از طرفی هم لازم است جذابیت بیشتری به آن اضافه کرده و برای جلب توجه کاربر، عنوان را متمایز سازید. بسیاری از کسب‌و‌کارها برای تشخیص راحت‌تر ایمیل‌های خوش‌آمدگویی در صندوق‌های ورودی با حجم زیادی از ایمیل، از کلمه “خوش آمدید” در ابتدای عنوان خود استفاده می‌کنند.

 

ایمیل خوشامد

 

کمی خلاقیت به خرج دهید. برای مثال بوتیک آنلاین Rue La La ایمیل‌های خوش‌آمدگویی را با عنوان “تصمیم درستی گرفتید” ارسال می‌کند و بلافاصله از مزایای ثبت‌نام در لیست ایمیل، مانند حمل‌و‌نقل بین‌المللی ارزان و تخفیف‌های ویژه می‌گوید یا ایمیل خوش‌آمدگویی نایک یعنیYou’re in که این حس را در خوانندگان القا می‌کند که بخشی از یک چیز منحصربه‌فرد و ویژه هستند.

 

  1. پیشنهاد تخفیف یا هدیه رایگان بدهید

بسیاری از خریداران هنگام ثبت‌نام در لیست ایمیل، انتظار دریافت تخفیف دارند. از این رو با پیشنهاد تخفیف یا هدیه در ایمیل‌های خوش‌آمدگویی، احساس خوشایند و دوستانه‌ای بین مشترکین جدید و کسب‌و‌کارتان ایجاد می‌شود که حتی ممکن است آنها را وسوسه کند تا از شما خرید کنند. Giorgio Armani 10 درصد تخفیف برای اولین خرید ارائه می‌دهد و همین اقدام کوچک، هم به نفع شرکت خواهد بود و هم مشترکین جدید.

 

جورجیو آرمانی

 

 

  1. انتظارات‌تان را مشخص کنید

ایمیل‌های خوش‌آمدگویی تنها فرصتی برای سلام کردن و برقراری ارتباط اولیه نیستند، بلکه روشی موثر برای ایجاد طرفدارانی برای برندتان می‌باشند. ایمیل زیر از General Assembly، نه‌تنها به مشترکین جدید ۲۵٪ تخفیف درصورت ثبت‌نام در دوره را ارائه می‌دهد، بلکه با اشتراک‌گذاری داستان برند، آنها را با برند نیز آشنا می‌کند. علاوه‌بر‌این، دقیقاً به خوانندگان می‌گوید که در آینده انتظار دریافت چه نوع ایمیل‌هایی را داشته باشند: اطلاعاتی در مورد دوره‌های آینده و مشاوره شغلی.

 

جنرال اسمبلی

 

از همان ابتدا، کاربر را مجذوب خود کنید

ایمیل‌های خوش‌آمدگویی این فرصت را در اختیارتان قرار می‌دهند تا تاثیرگذاری اولیه به‌یادماندی و خوبی را برای مشترکین جدید خود خلق کنید. این نکته را نیز درنظر بگیرید که هر مشترک جدید تنها یک بار ایمیل خوش‌آمدگویی‌تان را دریافت می‌کند، با این اوصاف تنها یک فرصت برای معرفی خودتان دارید. انتظارات به‌جایی برای مشترکین به‌وجود آورده و درعین‌حال جذابیت و صمیمیت ایمیل را نیز حفظ کنید. آنچه در این میان اهمیت دارد، ترغیب مخاطب به خواندن ادامه متن است.

 

اشتراک گذاری:
تلگرام میلاد آکادمی

دیدگاهتان را بنویسید