بلاگ

چرا باید از ایمیل‌های تبریک تولد استفاده کنیم؟

ایمیل تبریک تولد یکی از موثرترین ایمیل‌هایی است که می‌توان ارسال کرد. این نوع ایمیل‌ها، از نظر شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) یک سر و گردن بالاتر از سایر ایمیل‌های تبلیغاتی هستند.

 • ۴۸۱٪ نرخ تبدیل بالاتر
 • ۳۴۲٪ درآمد بالاتر در ازای هر ایمیل
 • ۱۷۹٪ نرخ کلیک منحصر‌به‌فرد بالاتر
 • ۸۹٪ نرخ بازکردن ایمیل

 

با توجه به این آمار و ارقام شگفت‌انگیز، جای تعجب نیست که بهترین خرده‌فروشان کسب‌و‌کارهای آنلاین از این فرصت استفاده کنند. یک ایمیل تولد خوب، باعث می‌شود تا مشتریان متوجه شوند که برایشان ارزش قائلید. با این کار نه‌تنها یک تجربه به‌یادماندنی و خوشایند در ذهن مشتریان خلق می‌کنید، بلکه باعث تعامل بیشتر آنها با کسب‌و‌کارتان شده و احتمال خرید را نیز افزایش می‌دهید.

اخیراً در Autopilot تعداد انگشت‌شماری از تولدها را جشن گرفتیم. نه‌تنها با بوفه‌ای از کیک‌های متنوع پذیرایی شدیم، بلکه صندوق‌های ورودی ایمیل‌ها نیز پر از ایمیل‌های تبریک از سوی برندهای مختلف شده بود. در این مقاله، به بررسی جذاب‌ترین ایمیل‌های تبریک تولد و ۵ عنصر کلیدی که هر ایمیل تولد باید برای ترغیب مشتریان خود دارا باشد، می‌پردازیم. این ۵ عنصر، مشترکان را ترغیب به خرید از وب‌سایت شما برای جشن گرفتن تولدشان می‌کنند. آیا تاریخ تولد مشتریان خود را می‌دانید؟ در ادامه ۳ روش ساده برای جمع‌آوری تاریخ تولد مشتریان بدون ایجاد مزاحمت برای آنها را نیز معرفی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

 

ساختار ایمیل تبریک تولد بسیار تاثیرگذار

هنگام ساخت و طراحی ایمیل‌های تبریک تولد، باید به ۵ عنصر کلیدی زیر توجه کنید:

 • ارسال رایگان یا تخفیف
 • یک دعوت به اقدام برجسته
 • مهلت کافی برای استفاده از تخفیف
 • مفید و مختصر
 • سرگرم‌کننده و شاد

 

حال به شرح هریک از این عناصر می‌پردازیم.

 

 1. ارسال رایگان یا تخفیف

مفهوم تولد و هدیه گرفتن به‌گونه‌ای به هم گره خورده، بنابراین باید یک پیشنهاد ردنشدنی به مشتریان خود ارائه دهید. این پیشنهاد می‌تواند یک کوپن تخفیف ۲۵ درصدی یا یک هدیه رایگان برای سفارش‌های بالای ۵۰ دلار باشد. هرچه دست‌ودلبازتر باشید، نرخ تبدیل بهتری نیز خواهید داشت.

علاوه‌بر‌این باید تلاش کنید تمامی موانعی که برای ثبت سفارش توسط مشتری وجود دارند را نیز از میان بردارید. برای مثال تخفیف یا هدیه رایگان به‌همراه ارسال رایگان یک اقدام ساده است که می‌تواند توجه مشترک را به خرید جلب کند.

 

ایمیل تولد

 

در دادن تخفیف‌ خساست به خرج ندهید. به‌هرحال تولدشان است و باید هدیه‌ای به آنها بدهید که توجه‌شان را جلب کند. ارائه تخفیف ۳ دلاری در ازای خرید بالای ۱۱۵۰ دلار یا تخفیف ندادن به‌طور کل، موجب دلخور شدن مشتریان می‌شود. در تصویر زیر یک ایمیل تبریک تولد از خطوط هوایی Aegean Airlines را مشاهده می‌کنید. آیا هدیه‌ای در این عکس دیدید؟ ما هم چیزی ندیدیم!

 

ایمیل تبریک تولد

 

 1. یک دعوت به اقدام برجسته

تمامی ایمیل‌ها، از جمله ایمیل‌های تبریک تولد باید حاوی یک دعوت به اقدام واضح و مشخص باشند. از یک دکمه جذاب مانند چیزی که در عکس زیر و در ایمیل Nike استفاده شده، کمک بگیرید. رنگی را برای دکمه انتخاب کنید که در سایر بخش‌های ایمیل کمتر استفاده شده باشد. لازم است از یک دعوت به اقدام عمل‌گرا مانند “هم‌اکنون کوپن ۳۰ دلاری خود را دریافت کنید” یا “هدیه تولد خود را دریافت کنید” یا “اکنون خرید کنید” کمک بگیرید.

 

ایمیل تولدت مبارک

 

 1. مهلت کافی برای استفاده از تخفیف

بسیاری از کسب‌و‌کارهای آنلاین، ایمیل تبریک تولد را دقیقاً در روز تولد مشتری ارسال می‌کنند. درحالی‌که بهتر است این ایمیل را چند روز قبل از تولدشان ارسال کنید تا فرصت کافی برای انجام اقدامات را داشته باشند. به‌این‌ترتیب زمان بیشتری برای ارسال چندین یادآور به مشتری نیز خواهید داشت.

با استفاده از Autopilot، می‌توانید این فرآیند را به‌صورت خودکار (مراحل در تصویر زیر نشان داده شده است) انجام داده و در ابتدای هر ماه، ایمیل‌های تبریک تولد را به مخاطبان خود ارسال کنید. بخش‌بندی هوشمند مشتریان و تنظیم عملیات زمان‌بندی‌شده نیز از جمله امکانات این سرویس می‌باشد که شما را قادر به ارسال ایمیل در اولین روز ماه می‌کند و به‌این‌ترتیب مطمئن خواهید بود که تبریک تولد هیچ‌یک از مشتریان از قلم نیفتاده است.

یک مثال عالی، ایمیل تولد Country Road است که در ابتدای ماه تولد، برای یکی از اعضای تیم‌مان ارسال شده است. علاوه‌بر ارائه ۲۰ دلار تخفیف، مهلت زیادی (تقریباً دو ماه) برای استفاده از این پیشنهاد داده شده است.

 

ایمیل تاریخ تولد

 

 1. مفید و مختصر

بهترین ایمیل‌های تبریک تولد، بسیار مفید و مختصر می‌باشند. تنها باید تولد مشتری را تبریک گفته و هدیه‌تان را ارائه دهید، نیازی به متن‌های طولانی و خسته‌کننده نیست. در تصویر زیر یک مثال عالی از برند Origins (یک برند مراقبت از پوست) را مشاهده می‌کنید که توانسته با کمتر از ۲۰ کلمه، به هدف خود از ارسال ایمیل دست پیدا کند.

 

ارسال ایمیل تولد

 

 1. سرگرم‌کننده و شاد

روز تولد یک جشن به حساب می‌آید، بنابراین ایمیل‌تان نیز باید حس و حال جشن را القا ‌کند. برای جذاب کردن ایمیل، از ترکیب متن و تصاویر رنگارنگ استفاده کنید. سپس می توانید ایمیل را با کاغذهای رنگی، بادکنک یا عکس افراد ترئین کنید تا جذابیت ایمیل‌تان بیشتر شود.

در مثال زیر، ASOS از حروف بزرگ و پررنگ استفاده کرده و در ادامه ایمیل، تصویر یک کیک تولد رنگارنگ را مشاهده می‌کنید که قسمتی از آن خورده شده ‌است.

صبر کن! اما اگر تاریخ تولد مشتریانم را نداشته باشم، باید چه کار کنم؟

مسلماً اگر تاریخ تولد و آدرس ایمیل مشتریان را نداشته باشید، نمی‌توانید برایشان ایمیل بفرستید. به کمک این ۳ روش ساده، می‌توان بدون ایجاد مزاحمت برای کاربر این اطلاعات را جمع‌آوری کرد:

 

 1. فرم اشتراک خبرنامه

با پیشنهاد هدیه تولد برای بازدیدکنندگان وب‌سایت، آن‌ها را برای ثبت‌نام در لیست ایمیل‌تان تشویق کنید. به کمک یک فرم‌ساز یا قابلیت Typeform از سرویس Autopilot، یک فرم اشتراک به وب‌سایت‌تان اضافه کنید. پس از راه‌اندازی فرم، متوجه خواهید شد که اگر مشتریان بدانند در ازای ارسال تاریخ تولد و آدرس ایمیل‌شان چیزی دریافت می‌کنند، قطعاً این کار را خواهند کرد.

یک فرم ثبت‌نام ساده مانند فرم زیر از American Apparel، برای دریافت اطلاعات موردنیاز شما و همچنین افزایش تعداد مشترکین خبرنامه، کفایت می‌کند.

 

 1. فرم‌ نمایش پاپ‌آپ هنگام خروج از سایت

می‌توانید از پاپ‌آپ برای گرفتن آدرس ایمیل و تاریخ تولد استفاده کنید، بهتر این پاپ‌آپ هنگان خروج کاربر از سایت نمایش داده شود. زیر فیلد ایمیل، علت دریافت تاریخ تولد مشتری را نیز ذکر کنید، مثلاً “برای ارسال هدیه تولد!”.اگر افراد دلیل این کار را بدانند، تمایل بیشتری برای اشتراک‌گذاری تاریخ تولدشان خواند داشت، چراکه می‌دانند قرار است در ازای این کار هدیه‌ای دریافت کنند.

 

پاپ اپ تاریخ تولد

 1. فرم ثبت‌نام

بسیاری از افراد عادت دارند که هنگام ساخت حساب کاربری، تاریخ تولدشان را نیز وارد کنند. در نتیجه درخواست از آنها برای پر کردن فیلد تاریخ تولد، منجر به هیچ مشکلی در تجربه کاربری آنها نخواهد شد.

 

فرم ثبت نام ایمیل

 

از طریق ایمیل تبریک تولد با مشتری ارتباط برقرار کرده و درآمدتان را افزایش دهید

ایمیل تولد یک روش فوق‌العاده برای برقراری ارتباط با مشتری است که به مشتری نشان می‌دهد شما برای وفاداری‌شان ارزش زیادی قائلید. به کمک نکات این مقاله، می‌توانید تولدها را به یک منبع درآمد تبدیل کرده و این مشتریان راضی‌تان را نیز حفظ کنید.

اشتراک گذاری:
تلگرام میلاد آکادمی

دیدگاهتان را بنویسید