بلاگ

آنتونی رابینز و دارایی ۵۰۰ میلیون دلاری او

معرفی

آنتونی رابینز یکی از شناخته‌شده‌ترین چهره‌ها در صنعت سخنرانی انگیزشی است. او با برخی از موفق‌ترین افراد جهان من جمله اوپرا وینفری، بیل کلینتون و لئوناردو دیکاپریو همکاری داشته است. شیوه‌های کاری او را بحث‌بر‌انگیز نامیده‌اند؛ اما او همچنان یکی از بهترین‌ها در حیطۀ کاری خودش محسوب می‌شود. دارایی خالص تونی رابینز در سال ۲۰۲۰ تقریباً ۵۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

 

نخستین سال‌های زندگی آنتونی رابینز

آنتوی جی. ماهواریک در ۲۹ فوریه سال ۱۹۶۰، در شمال هالیوود، ایالت کالیفرنیا به دنیا آمد. او بزرگترین فرزند از سه فرزند خانواده‌اش است و وقتی هفت سالش بود پدر و مادرش از هم جدا شدند. پس از آن مادرش چندین بار ازدواج کرد و وقتی رابین ۱۲ سالش بود، مادرش با جیم رابینز ازدواج کرد که بعداً او را به‌عنوان فرزندخوانده قبول کرد.

زندگی شخصی رابین پر از آشوب و خشونت بود و در دوران دبیرستان برای تأمین نیازهای خود و خواهر و برادرش کارگری می‌کرد. خانوده‌اش همیشه در مضیقه بودند و به علت مشکلات مالی و بدرفتاری‌ها، محیط خانه همیشه پر از تنش بود.

تونی وقتی هفده ساله بود تصمیم به ترک خانه گرفت و هرگز برنگشت. او توانست در مدرسه‌ای به‌عنوان سرایدار استخدام شود و هرگز دانشگاه نرفت.

 

دارایی خالص آنتونی رابینز

 

زندگی کاری

او وقتی هفده ساله بود به‌عنوان برگزارکنندۀ سمینارهای جیم ران مشغول به کار شد و مسیر حرفه‌ای خود را همان جا کلید زد. چند سال بعد در اوایل دهۀ ۱۹۸۰، با جان گریندر ملاقات کرد و سپس با یکدیگر شریک شدند. گریندر و رابینز هر دو مبحث برنامه‌ریزی عصبی کلامی تدریس می‌کردند و رابینز هیپنوتیزم اریکسونی هم آموزش می‌داد.

رابینز در سال ۱۹۸۸ اولین تبلیغ تلویزیونی خود را برای فروش نوارهای صوتیِ دورۀ خودآموز قدرت شخصی خود منتشر کرد. در سال ۱۹۹۱ قریب به ۱۰۰ میلیون آمریکایی این فایل‌های صوتی را گوش داده بودند.

در سال ۱۹۹۷ همایش‌های زندۀ خود را با سمینار «آکادمی رهبری» آغاز کرد و در حال حاضر با حمایت شرکت آنکس، در حوزۀ برگزاری سمینار فعالیت دارد. تاکنون بیش از ۴ میلیون نفر در همایش‌های زندۀ او شرکت کرده‌اند.

از دیگر اهدافی که آنتونی رابینز دنبال کرده است می‌توان تأسیس مرکز مداخلات استراتژیک رابینز-مادانه را نام برد؛ این مرکز مربیان مهارت‌های زندگی تربیت می‌کند تا بتوانند به خانواده‌ها، افراد معتاد و کسانی که درگیر سایر مشکلات هستند، کمک کنند.

او همچنین در لیگ برتر فوتبال آمریکا در لس‌آنجلس فعالیت دارد و به‌تازگی سازمان ورزش الکترونیک «تیم لیکوئید» را خریداری کرده است، تیم لیکویید یکی از سازمان‌های فعال گیمینگ حرفه‌ای است.

رابینز صاحب آثار چاپ‌شده‌ای نیز است و تا کنون ۵ کتاب منتشر کرده است. چهار تا از کتاب‌هایش عنوان پرفروش‌ترین کتاب‌ سال را از آن خود کرده‌اند. آخرین کتابش در سال ۲۰۱۷ منتشر شد که با پیتر مالوک  مشترکاً  آن را نوشته‌اند.

 

 

دارایی خالص او در سال ۲۰۲۰ چیزی حدود ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

۸ اثر برجستۀ آنتونی رابینز:

 • قدرت نامحدود: راهی برای دستیابی به قله‌های موفقیت (۱۹۸۶)
 • گام‌هایی به سوی موفقیت: چگونه با استفاده از قدرت شخصی خود زندگی فوق‌العاده‌ای خلق کنید! (۱۹۹۱)
 • غول درون خود را بیدار کن (۱۹۹۱)
 • گام‌های غول‌پیکر: تغییرات کوچک برای ایجاد تحولات بزرگ (۱۹۹۴)
 • قدرت تعیین سرنوشت! (۲۰۰۱)
 • قدرت درونی: مهارِ قدرت شش نیاز اولیۀ خود (۲۰۰۴)
 • اهرم‌های پولدار شدن (۲۰۱۴)
 • شکست‌ناپذیر: راه‌های رسیدن به استقلال مالی (۲۰۱۷)

 

۹ جمله قصار و محبوب آنتونی رابینز:

 • مشکلات خود را شناسایی کنید؛ اما قدرت و انرژی خود را صرف یافتن راه‌حل کنید.
 • هر مشکل یک هدیه است؛ بدون وجود مشکلات رشد نخواهیم کرد.
 • اگر نمی‌توانید کاری را انجام دهید، پس باید انجامش دهید و اگر باید کاری را انجام دهید، پس می‌توانید انجامش دهید.
 • موفقیت یعنی کاری را که دوست دارید، هر زمان، هر کجا، با هر کس و هر قدر که خواستید انجامش دهید.
 • اگر کاری که همیشه انجام داده‌اید را انجام دهید، همان نتیجه‌ای را می‌گیرید که همیشه گرفته‌اید.
 • تصمیم واقعی با کار جدیدی که انجام می‌دهید ارزیابی می‌شود، اگر هیچ کاری نکرده‌اید؛ یعنی واقعاً تصمیمی نگرفته‌اید.
 • زندگی یک هدیه است که به ما برتری، فرصت و مسئولیتی اعطا می‌کند تا با بخشش بیشتر، نعمات بیشتری از خداوند دریافت کنیم.
 • زندگی باکیفیت حاصل طرح سؤالات باکیفیت است، افراد موفق سؤالات بهتری می‌پرسند و در نتیجه، پاسخ بهتری دریافت می‌کنند.
 • گذشته با آینده برابر نیست.

 

خلاصه

آنتونی رابینز همواره ثابت کرده است که دوران فعالیت او پایان ندارد. او یکی از مشهورترین چهره‌ها در حوزۀ سخنرانی انگیزشی است.  هدفی که در تمام عمر آن را دنبال می‌کرده، یعنی کمک به مردم، همچنان به او انگیزه می‌دهد.

دارایی خالص او در سال ۲۰۲۰، ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است. این نشان می‌دهد وقف زندگی‌اش برای کارش، به ثمر نشسته است.

اشتراک گذاری:
تلگرام میلاد آکادمی

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید