بلاگ

گرنت کاردون چگونه توانست به یکی از ثروتمندان دنیا با دارایی خالص ۳۰۰ میلیون دلار تبدیل شود؟

دارایی خالص گرنت کاردون در سال ۲۰۲۰ و در سن ۶۱ سالگی، حدود ۳۰۰ میلیون دلار گزارش شده. گرنت کاردون علاوه بر مشهور بودن در زمینه املاک، یه مربی فروش، نویسنده و سخنران انگیزشی هم هست. گرنت برای رسیدن به ثروت با موانع خیلی زیادی روبرو شد، اما پشتکار و فداکاری او در معامله، بهش کمک کرد که به یه فرد موفق در حوزه کسب و کار تبدیل بشه.

 

گرنت کاردون

 

چند مورد از عنوان‌هایی که گرنت کاردون با اون‌ها شناخته می‌شه:

 • فرد موفق در زمینه املاک
 • مربی فروش اتومبیل
 • بهترین نویسنده در زمینه فروش
 • بشر دوست
 • سخنران بین‌المللی

 

اوایل زندگی گرنت کاردون

گرنت کاردون، به قول خودش “فقیر بزرگ شد”. گرنت در ۲۱ مارس ۱۹۵۸ و در دریاچه چارلز، لوئیزیانا بدنیا اومد و چهارمین فرزند خانواده بود. از دست دادن پدرش توی ۱۰ سالگی، شروعی برای مشکلات رفتاری او بود. همونطور که گرنت توضیح می‌ده، بعد از مرگ پدرش، او هیچ مرد دیگه‌ای رو نداشت تا بهش تکیه کنه و ازش الگو بگیره. او متوجه شد افراد دیگه‌ای هم وجود دارن که مثل خودش هستن یا حتی وضعیت بدتری رو تحمل می‌کنن.

 

“همه‌ تو زندگیشون افرادی رو دارن که ازشون الگو میگیرن، افرادی رو دارن که پایین‌تر از اونان و افرادی رو هم دارن که با اونا در یه سطحن.”

 

آموزش، احتمالا مهم‌ترین پس‌انداز و سرمایه‌گذاری گرنت هست

زندگی گرنت به عنوان یه نوجوون، هیچ ارتباطی با آدمی که بعدا توی بزرگسالی بهش تبدیل شد، نداشت. او دوران نوجوانی خودش رو با مواد مخدر و الکل گذروند. علی رغم بازداشت و تعلیق در مدرسه و اخراج از اون، گرنت موفق شد از دبیرستان فارغ‌التحصیل بشه. بعدا در سال ۱۹۸۱ از دانشگاه ایالتی مک نیس فارغ‌التحصیل شد و سال‌ها بعد یعنی در سال ۲۰۱۰، جایزه برجسته آلومنوس رو از همون دانشگاه گرفت.

 

آغاز کار گرنت کاردون

گرنت بعد از پایان کالج، کارش رو در یک شرکت فروش شروع کرد. توی این بازه زمانی با یه مشکل جسمی بد روبرو شد که به خاطر مصرف مواد مخدر بوجود اومده بود. این مشکل مجبورش کرد تا یه دوره درمانی برای توان‌بخشی رو پشت سر بذاره. بعد از ترک مرکز توان‌بخشی در سن ۲۵ سالگی، گرنت متوجه یه فرصت جدید برای رسیدن به موفقیت شد. از شغلش متنفر بود، اما از اینکه یه بار دیگه درگیر مواد مخدر بشه بیشتر تنفر داشت. او می‌دونست که داشتن این شغل می‌تونه سرش رو مشغول کنه تا تمرکزش فقط روی کار باشه و در نتیجه وقتی برای مواد مخدر نداشته باشه. گرنت ۵ سال بعد از این موضوع، به عنوان یه فروشنده اتومبیل و سرمایه‌گذار در حوزه املاک، به یه میلیونر تبدیل شد.

 

“عظمت شما فقط محدود به سرمایه‌گذاری‌هایی است که روی خودتان انجام می‌دهید.”

 

قبل از ورود به حوزه املاک

اولین تجارت گرنت کاردون، یه کسب و کار در حوزه مشاوره بود. او با نمایندگی‌های اتومبیل و تولیدکنندگان آمریکایی و کانادایی همکاری می‌کرد. هدف از این همکاری هم این بود که فرآیندهای فروش اونارو مشتری‌پسندتر، سودآورتر و کارآمدتر کنه تا در نهایت مشتری‌ها و دلال‌ها حس رضایت بیشتری داشته باشن. گرنت می‌خواست تغییری توی صنعت اتومبیل بوجود بیاره و این صنعت هم برای انجام این کار بهش کمک کرد. گرنت مشاوره رو تا زمانی ادامه داد که پول لازم برای دومین سرمایه‌گذاری خودش در حوزه املاک رو بدست بیاره.

 

دارایی خالص گرنت کاردون

 

دارایی خالص گرنت کاردون از طریق سرمایه‌گذاری در املاک

زمانی که گرنت یه فروشنده خودرو بود، به عنوان اولین سرمایه‌گذاری خود در حوزه املاک، روی یه ملک کوچک در هوستون سرمایه‌گذاری کرد. گرنت خونه رو اجاره داد، اما خانواده‌ای که خونه رو اجاره کرده بودن، بعد از ۷ ماه پرداخت اجاره، اونجا رو ترک کردن. این اتفاق باعث شد جریان درآمدیش صفر بشه. در واقع این موضوع اولین درسی بود که در زمینه املاک یاد گرفت. گرنت متوجه شد که هیچ وقت نباید برای داشتن درآمد و جریان مالی ثابت، به یه مستاجر وابسته باشه. ۵ سال بعد، تصمیم گرفت که یه مجتمع بزرگ رو در سن دیگو بخره. فقط ۱ ماه از خرید این مجتمع گذشته بود که موفق شد ملک دوم خودش رو هم بدست بیاره. استراتژی گرنت کاردون این بود که از درآمد حاصل از دو مجتمع اول، برای خرید مجتمع سوم استفاده کنه.

او این استراتژی رو ادامه داد و به تدریج داراییش رو بیشتر کرد تا اینکه شرکتی که توی فلوریدا داشت، در سال ۲۰۱۲ تونست بیشترین مالکیت بخش خصوصی رو بدست بیاره. در حال حاضر، گرنت صاحب بیش از ۴۵۰۰ آپارتمانه.

 

موفقیت گرنت در املاک

گرنت کاردون در حال حاضر صاحب Cardone Capital ،Cardone Training Technologies ،Grant Cardone TV و Grant Cardone Sales University هست که هر ساله چندین درامد دارن. طبق گزارش‌ها، شرکت‌های کاردون صاحب یه سرمایه ۸۰۰ میلیون دلاری توی آمریکا هستن. امپراطوری املاک کاردون توی آلاباما، آریزونا، کالیفرنیا، فلوریدا، جورجیا، کارولینای شمالی، تنسی و تگزاس هم شعبه داره و با در نظر گرفتن رشد Cardone Capital، مطمئنا سرمایه‌گذاری‌های گرنت کاردون خیلی بیشتر توسعه پیدا می‌کنه.

گرنت کاردون توی مصاحبه‌ها اشاره می‌کنه که تمام دارایی‌هاش، به جز کم‌تر از ۲ درصد از سهامش که متعلق به شرکای خارجی از جمله خانواده و دوستانش هست، متعلق به شخص خودشه. گرنت شرکت خودش رو قوی و مستحکم نگه می‌داره. بیشتر سرمایه اش با وام بانک‌ها و سرمایه‌گذارها تامین می‌شه و معتقده که وام خوبه و پول ابزاری هست برای تجارت آزاد. او بدهی‌ها رو با سود حاصل از درآمد‌های ماهانه پرداخت می‌کنه.

 

دیگر شغل‌های گرنت کاردون بجز املاک

گرنت کاردون تا حالا پنج تا کتاب نوشته:

 • “فروش برای زنده‌ ماندن”
 • “راهنمای نزدیک‌تر بقا”
 • “قانون ۱۰X”
 • Sell to Sold
 • اگر اول نباشی، آخر می‌‎شوی (معروف‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب او)

برنامه‌های فروش گرنت کاردون توسط شرکت‌هایی مثل گوگل، تویوتا، Aflac و کمپانی فورد موتور، استفاده میشن. شبکه‌ای به نام Grant Cardone TV هم وجود داره که یه شبکه تلویزیونی تجاریه.

او اوایل با حضور در نمایش جوآن ریورز با عنوان “چطور آنقدر ثروتمند شدی”، به تلویزیون معرفی شد. در سال ۲۰۱۱، کمک کرد تا نمایشگاهی با عنوان “Turnaround King” برای نشنال جئوگرافیک برگزار بشه. توی این نمایشگاه گرنت سراغ کسب و کارهای شکست خورده رفت و اقدامات و توصیه‌هایی رو به اونا پیشنهاد داد تا بتونن به سود برسن. گرنت و همسرش در حال حاضر یه سری برنامه به نام “The G&E Show” رو تولید می‌کنن.

گرنت کاردون به عنوان یه شخصیت مهم در شبکه‌هایی مثل فاکس نیوز، CNBC ،Fox Business و MSNBC حضور داره. علاوه بر اینا، کاردون یکی از نویسندگان فعال در Entrepreneur.com ،BusinessInsider، CNBC ،AmexForum و GCTV.com هم هست.

 

قانون ۱۰X گرنت کاردون

قانون X10، از نوشتن یک کتاب و برنامه‌ بوجود اومد. یه برند مستقل و خیلی محبوب که توسط گرنت کاردون ساخته شده. محتوای کتاب هم بر اساس این ایده هست که شما باید بفهمین که می‌خواین چیکار کنین، در واقع هدف خودتون رو مشخص کنین و بعد تلاشتون رو برای رسیدن به اون هدف، ۱۰ برابر بیشتر کنین. این قانون به تجارت، روابط، خانواده و رسیدن به پول، مربوط میشه.

گرنت کاردون هر سال یه کنفرانس سه روزه رو برگزار می‌کنه که منعکس‌کننده اصول کتابه. گرنت ادعا می‌کنه که توی این کنفرانس ذهنیت و رفتارهای افراد رو عوض می‌کنه تا بتونن تو زندگی به موفقیت برسن. این کنفرانس سه روزه مبحث‌های مختلفی مثل فروش، بازاریابی، ساخت زندگی رویایی، برندسازی و… رو پوشش می‌ده. سخنرانانی که توی این رویداد روی صحنه میان عبارتن از: استیو هاروی، تای لویکس، سارا بلکلی، دیموند جان، راسل برونسون، بتنی فرانکل و… . این افراد داستان‌های خودشون رو از رسیدن به اهداف زندگی تعریف می‌کنن و به شما هم روش انجام این کار رو یاد میدن.

“در موقعیت های مختلف زندگی با این ذهنیت که به هر قیمتی شده باید برنده بشی و به خواسته هات برسی، پیش برو”

 

زندگی شخصی گرنت کاردون

گرنت کاردون با النا لیونز، بازیگر و مدل اسپانیایی ازدواج کرده. اونا به همراه دو دخترشون، اسکارلت و سابرینا، در ساحل آیلز فلوریدا زندگی می‌کنن. گرنت یه مرد خانواده دوسته. وقتی ازش می‌پرسن که چطوری برای همه چیز وقت می‌ذاره، همیشه اول از همه به خانواده اشاره می‌کنه.

 

زندگی خانوادگی

خانواده، ارزش زیادی برای کاردون داره و قطعا در لیست خواسته ها و چیزهایی که میخواد در اونا موفق بشه، نقش پررنگی داره. گرنت به اینکه پدر و شوهر خوبی باشه، متعهده و خلاقیت و هنر خوبی در صرف زمانی که به خانواده اختصاص میده داره و موفق هم میشه که وظایفش رو به خوبی انجام بده.

 

خانواده گرنت کاردون

 

وقت‌گذرانی با همسر و بچه‌ها

گرنت کاردون به عنوان یک پدر، صبح را با بچه‌هاش می‌گذرونه و معمولا قبل از رفتن به مدرسه و محل کار، برای صرف صبحانه به یه کافی شاپ میرن. این کار به فرزندانش حس خوبی رو میده. حتی بعضی وقت‌ها اونارو با خودش به ورزشگاه می‌بره و در کل وقتش رو به طور هدفمند برای خانواده خرج میکنه.

او و همسرش با هم کار می‌کنن تا فشار کاری رو کمتر کنن و در نتیجه بتونن وقت بیشتری برای بچه‌ها بذارن.

 

همسر و فرزندان گرنت کاردون

 

علم شناسی

گرنت کاردون دانشمند شناخته‌شده‌ایه و از وابستگی به سازمان‌ خجالت نمی‌کشه. او همه جنبه‌های زندگیش مثل رابطه‌اش با پول و حتی سلامت جسمانیش رو بهبود داد. کاردون به خدا ایمان داره و کاتولیکه، اما به اعتقاد اون، دوره‌های علم‌ شناسی بهش کمک میکنه تا بهتر و عمیق تر تمرکز کنه.

 

” بعضی از سرمایه گذاری ها هیچ ریسکی ندارن و همیشه سودآور هستن، سرمایه‌گذاری روی خودم از این دست سرمایه گذاری ها بوده که همیشه برایم سود داشته”

 

گرنت کاردون ماشین یا خونه داره؟

بیشتر آمریکایی‌ها برای خرید خونه و ماشین، بدهی بالا میارن. به نظر گرنت کاردون این خرید‌ها احمقانه‌ان.

 

“به توهم مالکیت پایبند نباشین، یک خانه و ماشین اجاره کنین”

 

گرنت کاردون در حالی این حرف رو می‌زنه که چندین خونه و اتومبیل داره. استدلال کاردون برای مالکیت این وسایل لوکس اینه که شما فقط زمانی باید به خرید این جور چیزها فکر کنین که حق خریدش رو داشته باشین. گرنت اعتقاد داره که همیشه باید نسبت به درآمد خرید کرد. اگه میلیون‌ها دلار درآمد ندارین، پس نباید خونه یا ماشینی بخرین که برای تامین هزینه اون به مشکل بخورین.

 

گرنت کاردون در زندان یا ورشکسته؟

در آوریل ۲۰۲۰، گرنت ویدیویی رو منتشر کرد که توی اون میگه آمادست تا اعلام ورشکستگی کنه. گرنت گفت که همه چیز رو از دست داده. جت، اتومبیل، کاندو، مجتمع آپارتمانی، ساعت، حتی کارمنداش (بجز یکی دو نفر) و همسرش همگی از دست رفتن. او حتی به شوخی درباره زندان‌ رفتنش هم صحبت کرد، اما خب همه اینا یه تکنیک بازاریابی برای جلب توجه بود.

این اولین باری نبود که گرنت از این شیرین‌ بازی‌ها برای تبلیغات بیشتر انجام می‌داد. مدتی قبل هم توی یک ویدیو وانمود کرد که داره به زندان میره.

بعد از این ویدیو هم ویدیوی دیگه‌ای رو منتشر کرد و گفت اعلام ورشکستگی اون، فقط به خاطر این بوده تا سر زبونا بیفته و وارد چرخه خبر بشه.

 

دارایی خالص گرنت کاردون

درسته که در حال حاضر دارایی خالص گرنت کاردون، یه عدد نجومیه، ولی او از صفر شروع کرد و به این جا رسید. مشکلاتی که پشت سر گذاشت، می‌تونستن عقب نگهش دارن و نذارن به آدمی که امروز بهش تبدیل شده، برسه. گرنت کاملا مطمئنه که بعد از تلاش‌هایی که در مورد توانبخشی و ترک مواد مخدر انجام داد، نگاهش نسبت به زندگی و امکاناتی که داره خیلی تغییر کرد و بیشتر از چیزی که تصورش رو می‌کرد، شد.

او برای سخنرانی‌های انگیزشی، آموزش‌های فروش و یا حتی برای بستن معاملات جدید برای املاک، به سرتاسر دنیا سفر می‌کنه. بنظر می‌رسه که گرنت کاردون قصد داره تا با مهارت عجیبش در لاغربودن، زیرک‌بودن، سخت‌ کار‌کردن، تصمیم‌گیری‌های سخت و البته تفریح‌کردن زندگی کنه.

 

“سرعت، چیزیه که همه میخوان به بیشترین حد ممکن برسونن، اما اکثر مردم خیلی آهسته پیشرفت می‌کنن. اونا خیلی فکر می‌کنن، اما هیچ وقت قدمی بر نمی‌دارن”

 

البته روش گرنت کاردون برای موفقیت برای همه کاربردی نیست. هیچ راه قطعی برای رسیدن به ثروت وجود نداره و راه گرنت هم تنها راه برای کسب ثروت نیست. برای کارآفرینانی که میخوان شغل موردعلاقشون رو توسعه بدن، ارائه راه‌حل‌هایی برای مشکلات افراد دیگه که توی اون زمینه فعالیت می‌کنن، می‌تونه واقعا مفید و کاربردی باشه. سرمایه‌گذارها توی جامعه امروزی باید یاد بگیرن شغل‌ ایجاد کنن، برای رسیدن به سود سرمایه‌گذاری کنن و تغییراتی رو در جهان بوجود بیارن.

 

برای شنید پادکست معرفی کتاب قاعده ۱۰ برابر به لینک زیر مراجعه کنید:

 

معرفی کتاب قاعده ۱۰ برابر از گرنت کاردون

 

کتاب قاعده ۱۰ برابر

 

 

اشتراک گذاری:
تلگرام میلاد آکادمی

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • درود بر استاد صالحی وتیم میلاد آکادمی. بخش خودساخته انگیزه دهنده و الهام بخشه.با خواندن وانگیزه گرفتن ازسبک زندگی وروشهایی که این افراد خودساخته مثل گرنت کاردون برای رسیدن به موفقیت طی کردندمیتونیم میانبری به سوی اهداف وموفق شدن داشته باشیم. سپاس فراوان از استاد صالحی و تیم میلاد آکادمی برای قرار دادن این بخش جذاب و عالی در سایتشون.

  • خیلی خیلی تشکر از شما و از نظرات ارزشمند شما.
   خیلی خیلی ممنونم.

   • عالیه ، استفاده کردیم . خدا خیرتون بده که این همه زحمت میکشید

دیدگاهتان را بنویسید